Pluszaki - puchate przytulanki dla dziecka?

Aktywne filtry

Przytulanka niemowlęca to nie tylko zwykły pluszak. Już od pierwszych dni staje się on bowiem największym przyjacielem naszego dziecka. Zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, towarzysząc podczas codziennych odkrywczych wędrówek. Poprzez wspólną zabawę z pluszakiem, dziecko uczy się empatii, samodzielności, rozwija się jego wyobraźnia. Niemowlaki traktują swoje maskotki jak kogoś z rodziny, kogoś bardzo ważnego, dzięki czemu zupełnie nieświadomie nabywają umiejętności społeczne. Nie istotne, czy dziecko na powiernika swoich sekretów wybierze sobie szmacianą lalkę, maskotkę czy szumiącego króliczka, najważniejsze, że od tej chwili zdobędzie swojego pierwszego i najwierniejszego przyjaciela.

Przytulanka dla niemowląt - szumiący przyjaciel...

Całkiem niedawno szumiące przytulanki dla niemowląt wdarły się na rynek polski i od razu zyskały rzeszę wielbicieli. Główną ich funkcją jest wzmocnienie w dziecku poczucia bezpieczeństwa, co wspaniale przekłada się na spokojniejszy i dłuższy sen. Kiedy dziecko wybudza się, pluszak włącza tzw. biały szum, który przypomina mu środowisko panujące w brzuch mamy. Jedyne o czym należy pamiętać to zachowanie równowagi między odgłosami niemowlęcej maskotki, a naturalnymi i różnorodnymi dźwiękami dnia codziennego.

Co brać pod uwagę, wybierając przytulankę?

Przede wszystkim pamiętajmy w jakim wieku jest dziecko. W przypadku najmłodszych dzieci idealnie sprawdzi się kocyk przytulanka. Jest to połączenie narzutki do spania z pluszakiem, dzięki czemu czas, który maluch spędzi w łóżeczku, stanie się przyjemniejszy. Dla starszych dzieci dobrym wyborem okaże się miś, a w przypadku dziewczynek szmaciana lalka. Pamiętajmy, że dobra przytulanka powinna być miękka w dotyku. Nie może zawierać małych elementów, które mogłoby być zagrożeniem dla niemowlaka. Kupujmy tylko certyfikowane zabawki, tak aby nasze dziecko było przede wszystkim bezpieczne.