Pozytywki i karuzele niemowlęce do łóżeczka i wózka

Aktywne filtry

Karuzela dla dzieci to jedna z pierwszych zabawek która pojawia się w życiu Twojego malucha. Niemowlaki nie posiadają jeszcze umiejętności chwytania zabawek, więc na wczesnym etapie nie są w stanie utrzymać grzechotki. Zakup pozytywki do wózka czy łóżeczka może wpłynąć korzystnie na rozwój dziecka, ponieważ stymuluje koordynację wzrokowo-słuchową. Zdecydowana większość maluchów z zainteresowaniem obserwuje obracające się kształty, z czasem próbując ich dosięgnąć, co z kolei uruchamia procesy manualne.

Karuzela dla dzieci - czy warto kupić?

Karuzele dla dzieci najlepiej zamontować w 2-3 miesiącu życia, kiedy to nasz maluch zaczyna wodzić wzrokiem za przedmiotami oraz rejestrować dźwięki z otoczenia. Nie ma się co oszukiwać, że jest to zabawka, która starczy nam na długo. Najczęściej rodzice demontują ją, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siadać, bądź podnosić się. Pozytywka do łóżeczka mogłaby stać się idealnym przedmiotem do złapania i próby podciągnięcia się na niej, czego w trosce o zdrowie naszych skarbów chcielibyśmy uniknąć. Czy w takim razie zakup karuzeli dla dziecka jest opłacalny? Absolutnie tak!!! Oprócz stymulacji wzrokowo-słuchowej pomoże także uspokoić dziecko. Znana kojąca melodia zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa i pomoże łatwiej zasnąć.

Pozytywka do łóżeczka - jaką wybrać?

Na polskim rynku znajdziemy ogromny wybór karuzeli dla dzieci. Najważniejsze, aby wybrany model poruszał się powoli, wydobywając z siebie kojące nuty. Na tym etapie bardzo łatwo rozdrażnić dziecko niewłaściwymi tonami oraz zbyt dużą ilością bodźców. Sama kolorystyka jest kwestią gustu i preferencji rodziców. Pamiętajmy jednak, że dziecko w pierwszych miesiącach dużo lepiej widzi kontrastowe barwy. Pastelowe modele karuzeli dla dzieci najlepiej sprawdzą się przy wrażliwszych maluchach, gdzie zbyt duża ilość impulsów może niepotrzebnie ich rozdrażnić.