Nocniki i podesty dla dzieci

Aktywne filtry

Bardzo ważne jest, aby na wstępie zaznaczyć dwie kwestię. Po pierwsze, każde dziecko rozwija się w swoim indywidualnym tempie, więc jedne szkraby nabędą umiejętność korzystania z nocnika szybciej, innym zajmie to znacznie dłużej. Po drugie pamiętajmy, że odpieluchowanie dziecka jest procesem, który w większości przypadków nie jest łatwy.

Przyjmuje się, że pożegnanie z pieluszką może nastąpić wtedy, kiedy Twoje dziecko rozumie i potrafi wykonywać już proste polecenia. Kiedy zaczyna się etap tzw. naśladownictwa lub kiedy już w jakiś sposób potrafi zaznaczyć swoje potrzeby. Dzieje się to zazwyczaj około 2 roku życia, choć to indywidualne cechy rozwojowe zadecydują "kiedy". Pamiętajmy także, że nocnik dla dziewczynki przyda nam się zapewne nieco wcześniej niż nocnik dla chłopca... choć i w tej teorii nie ma reguły. Bardzo ważne, aby do tematu podejść z dużą dawką cierpliwości i luzu.

Jaki nocnik dla dziewczynki, a jaki dla chłopca?

Zastanawiasz się jaki wybrać nocnik dla dziewczynki, czy różni się on formą i kształtem od nocnika dla chłopca?

Różnice anatomiczne sprawiają, że płeć ma spore znaczenie, i choć przeważająca większość producentów posiada kształt uniwersalny, pasujący dla obu płci, to są także modele specjalnie dedykowane. Pamiętajmy, że w odróżnieniu od nocnika dla dziewczynek, nocnik chłopców powinien być dobrze zabezpieczony z przodu. Nie bez znaczenia jest też sama kolorystyka przedmiotu. Dzieci około 2-3 roku życia nie mają jeszcze ustalonych preferencji estetycznych. Warto przy zakupie wybrać kolor odpowiadający danej płci, bądź szukać tych uniwersalnych.

Nocniki z wyjmowanym wkładem !

Rozwiązanie to wydaje się być optymalne. Nocnik z wyjmowanym wkładem to świetny pomysł dla ludzi ceniących sobie praktyczne rozwiązania. W prosty sposób można pozbyć się zawartości, umyć daną powierzchnię bez konieczności czyszczenia całego przedmiotu.

Do charakterystycznych cech tych nocników (oprócz wyjmowanego wkładu) zaliczamy także antypoślizgową matę, a w niektórych modelach podwyższenie-stopień, dzięki któremu produkt nadaje się także dla starszych dzieci.