Gryzaki dla dzieci - niezbędny gadżet!

Aktywne filtry

Nasze dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami. Uznajmy za pewnik, że prawie każdą rzecz którą trzymają w małych raczkach będą chciały spróbować. Jest to absolutnie normalne, a nawet potrzebne, aby dziecko mogło rozwijać się prawidłowo. Jako świadomi rodzice wspomóżmy ten proces poznawczy dostarczając naszym szkrabom odpowiednie i bezpieczne gryzaki. Produkt ten niezmiennie od lat kojarzy nam się z ząbkowaniem, lecz wbrew powszechnej opinii ma on o wiele szersze zastosowanie. Na polskim rynku rozróżniamy gryzaki drewniane, logopedyczne, sensoryczne, silikonowe, gryzaki na rękę czy do łóżeczka. Oprócz łagodzenia objawów ząbkowania zachęcają dziecko do odkrywania świata napędzając funkcje poznawcze.

Gryzaki dla dzieci silikonowe, drewniane - jaki wybrać?

Wybór odpowiedniego gryzaka dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Różnorodność oraz dostępność tego produktu na rynku sprawia, że rodzice mogą do woli wybierać i przebierać, aż natrafią na taki, który spełni ich oczekiwania.

Gryzaki na ząbkowanie, do zabawy oraz z przeznaczeniem specjalistycznym:

  • gryzaki silikonowe - najpopularniejsza grupa tych produktów. Wykonane z silikonu medycznego są całkowicie bezpieczne. Schłodzone w lodówce przynoszą ukojenie w dolegliwościach bólowych.

  • gryzaki drewniane - odpowiednio wygładzone stanowią całkowicie bezpieczną formę radzenia sobie z ząbkowaniem. Drewno posiada także właściwości antybakteryjne, a co najważniejsze nie uczula.

  • gryzaki logopedyczne - zazwyczaj wykonane z medycznego sylikonu wspierają funkcje mowy. Korzystanie z tego produktu, wraz z dobraną odpowiednią metodą leczenia, zdecydowanie polepsza jakość komunikacji dziecka z otoczeniem.

  • gryzaki sensoryczne - miękki, nietoksyczny sylikon medyczny przeznaczony dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Idealna alternatywa dla gryzienia przypadkowych rzeczy.

Gryzaki dla niemowlaków - najważniejsze bezpieczeństwo!

Przed podaniem gryzaka dziecku, koniecznie zapoznaj się z zaleceniami producenta odnośnie bezpiecznego stosowania produktu. Upewnij się, że nie jest wykonany ze szkodliwych dla zdrowia materiałów, a wszelkie powłoki gryzaka nie są toksyczne i nie będą odpryskiwać. Kupując z zaufanego źródła masz pewność, że dany produkt posiada odpowiednie certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania.