Aktywne filtry

Gniazdo dla dziecka... co to takiego?

Kokon niemowlęcy to przede wszystkim przenośne łóżeczko. Kładąc malucha w tym otulaczu, czy to w salonie na kanapie, czy na sypialnianym łóżku, mamy pewność, że dziecko nie przekręci się i nie spadnie. Wysokie, ale miękkie boki sprawiają, że niemowlak nie ma szans się z niego wyturlać. Zapewnia dziecku maksimum komfortu, tworząc jego własną przestrzeń. Maluchy wcale nie przepadają za wielkimi powierzchniami. Wynika to z faktu, że przez okres prenatalny przyzwyczaiły się do przytulnego, małego i bezpiecznego miejsca w brzuchu mamy. Gniazdko niemowlęce ogranicza bodźce zewnętrzne, dzięki czemu dziecko jest spokojniejsze. Mimo jego niepozornego wyglądu sprawdza się w wielu różnych sytuacjach.

Gniazdo niemowlęce - jak je wykorzystać?

Kokon niemowlęcy, ze względu na swą funkcjonalność, zagościł w domach wielu młodych rodziców. Stał się nieodłącznym kompanem każdej podróży, gdyż świetnie sprawdza się jako przenośne łóżeczko. Malec o wiele bezpieczniej czuje się w przestrzeni znanej, pachnącej domem, niż w nowych tajemniczych miejscach. Dzięki legowisku spokojnie możecie spać z maluchem w łóżku bez obaw, że spadnie, bądź zostanie przygnieciony, a gdy dziecko zapłacze, macie do niego szybki dostęp. Idealnie sprawdzi się przy wszelakich zabiegach pielęgnacyjnych, szykowaniu do kąpieli czy zmiany pieluszki - wysokie, miękkie boki wyznaczą bowiem granice. Gniazdo dla dziecka znaczy również strefę zabawy, gdzie z łatwością zacznie zdobywać nowe umiejętności, zaczynając od przewrotów z boku na bok.

Kokon niemowlęcy zdecydowanie ułatwia codzienną opiekę nad maleństwem, a także pozwala wygospodarować co nieco wolnego czasu dla siebie.

Kokon niemowlęcy - czym się kierować przy zakupie?

Bardzo ważne jest, aby kupując kokon niemowlęcy sprawdzić materiał z którego został uszyty. Nie dajmy się zwieść tanim zamiennikom, gdyż narazimy bardzo delikatną skórę dziecka na najróżniejsze alergie. Najważniejsze, aby nasz malec był bezpieczny, dlatego tak ważne jest kupowanie tylko od sprawdzonych producentów, którzy jakość potwierdzają odpowiednimi certyfikatami. Najwyższej jakości bawełna bądź miękki polar minky w połączeniu z antyalergiczną włókniną, zapewnią idealne warunki do beztroskiej zabawy oraz spokojnego snu.