Kocyki dla niemowląt i dzieci – ozdobne i antywstrząsowe

Aktywne filtry

Podstawowym kryterium, z którym musimy się zmierzyć przy wyborze kocyka dla dzieci jest bezpieczeństwo. Oczywiście sama estetyka i jakość wykonania jest ogromnie istotna, lecz najważniejsze, aby materiał z którego został wykonany nasz kocyk posiadał certyfikat gwarantujący nam, że nie posiada substancji niebezpiecznych dla życia i zdrowia naszego malucha.

Jedną z organizacji wydających takie certyfikaty bezpieczeństwa jest Oeko-Tex, które zaświadczają, że wszystkie komponenty zostały przebadane na każdym etapie produkcji i otrzymały pozytywną opinię. Z takich kocyków dla dzieci mogą bezpiecznie korzystać nawet niemowlaki.

Kocyk dla niemowlaka – czyli, jak połączyć estetykę, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność…

Na rynku polskim znajdziemy ogromny wybór kocyków dziecięcych. Wbrew pozorom, wybranie odpowiedniego rodzaju jest składową kilku elementów z czego jednym z najważniejszych wydaje się być estetyka danej dzianiny. Odpowiedni kocyk dla niemowlaka powinien nie tylko otulać malucha, ale także umilać sen i dawać poczucie bezpieczeństwa.

  • Kocyki bambusowe tworzą grubą i puszystą ochronę, i choć często kojarzone z babcinymi opowieściami przy ciastku i herbacie, to idealnie nadają się na kocyk dla niemowlaka.

  • Kocyki dla dzieci z mikrofibry powstały przy użyciu nowoczesnych technologii. Są niezwykle cienkie i lekkie, ale posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Kocyki z mikrofibry cechuje bardzo wysoka trwałość, dzięki czemu zostanie on z maluchem przez długi czas.

  • Kocyk bawełniany to połączenie delikatności i trwałości. Bardzo doceniany wśród młodych rodziców. Idealnie pasuje do każdego łóżeczka, niezastąpiony podczas zabawy malucha.

Kocyki minky

Kocyki minky idealnie sprawdzą się zarówno dla niemowlaków, jak i starszych dzieci. Szyte zazwyczaj dwustronnie, w połączeniu z bawełną, tworzą niezwykle urokliwe połączenia kolorystyczne. Absolutna miękkość i trwałość materiału sprawia, że jest on liderem popularności wśród kocyków dla dzieci. Charakterystyczne wypukłe kropeczki na trwałe zagościły w niemowlęcych wyprawkach.