Rowerki i kaski ochronne dla dzieci

Aktywne filtry

Rowerek biegowy - dlaczego warto od niego zacząć?

Nauka jazdy na rowerze to nieodłączny element rozwoju naszych dzieci. Rowerki bez pedałów, czyli tzw. rowerki biegowe zostały stworzone z myślą o najmłodszych, dla których jazda na tradycyjnym rowerze jest jeszcze zbyt trudna. Będzie to pierwsza niezależna forma przemieszczania się na jednośladzie, która oprócz fantastycznej zabawy wspomoże rozwój koordynacji, równowagi czy zręczności.

Rowerki biegowe sprawiają, że dzieci całą energię wykorzystują na odpychanie się od podłoża, podpieranie czy hamowanie. Nauka utrzymania równowagi nie jest zatem zakłócona przez konieczność skoordynowania tych elementów z kręceniem pedałami. Dziecko skupia się na kierunku jazdy, balansuje ciałem, łapie równowagę, uczy się czym jest kierunek jazdy i co najważniejsze, czuje się bezpieczny, bo w każdym momencie może podeprzeć się nóżkami.

Rowerek biegowy, czyli to co najlepsze dla Twojego dziecka!

Rowerek biegowy to nie tylko zabawka - będzie to pierwszy jednoślad Twojego dziecka. Pierwszy poważny pojazd, dzięki któremu maluch będzie mógł przemieszczać się, a co za tym idzie, pierwszy raz w życiu, bardziej samodzielnie, zacznie poznawać otaczający go świat. Jest to niezwykle istotne w kontekście poczucia własnej wartości, czy nabycia pewności siebie, tak ważnej dla prawidłowego rozwoju. Pamiętajmy też, że maluchy które będą korzystać z rowerków bez pedałów, znacznie szybciej opanują sztukę poruszanie się na tradycyjnym rowerze.

Rowerek dziecięcy, a bezpieczeństwo malucha!

Czy wiesz jak ważne jest przyzwyczajenie dziecka do używania kasku ochronnego podczas jazdy na rowerku biegowym? Złota zasada, sprawdzająca się prawie w każdym przypadku, brzmi - im wcześniej, tym lepiej! Nawet jeśli Twoje dziecko na początku ma opory przed założeniem kasku - nie odpuszczaj, chodzi przecież o bezpieczeństwo, ale i wyrobienie odpowiedzialnej postawy Twojego malucha. Brak kasku powinno być jednoznaczne z brakiem jazdy. Nie powinno mieć znaczenie z jakiego modelu korzysta dziecko, czy jest to rowerek biegowy (bez pedałów), czy rowerek trójkołowy - bądź konsekwentny, a po chwili Twoje dziecko samo zacznie dopominać się o założenie kasku.