Zabawki muzyczne dla dzieci

Aktywne filtry

Zabawki muzyczne i dźwiękowe to idealny pomysł na prezent dla każdego malucha. Nie może ich zabraknąć w żadnym domu, w którym wychowuje się kilkulatek lub nieco starsze dziecko. Zabawki muzyczne i dźwiękowe wspaniale rozwijają muzyczne umiejętności maluchów, ucząc je rozpoznawać dźwięki i melodie, a tym samym stymulując rozwój i dostarczając niezbędnych już od pierwszych lat życia bodźców sensorycznych. Do wyboru są instrumenty muzyczne dla najmłodszych, takie jak tamburyny, pianinka czy też cymbałki w kształcie ulubionych zwierzątek: jamnika, pszczółki lub liska. Równie ciekawą opcją są zabawki interaktywne wydające różnorodne dźwięki, idealne już dla niemowlaków. Zabawki muzyczne i dźwiękowe, takie jak grające piłki, interaktywne telefony czy też maskotki to świetny sposób na rozbudzenie wyobraźni malucha, a być może także odkrycie wspaniałego talentu muzycznego i pasji na całe życie.

Zabawki muzyczne a rozwój malucha!

Naukowcy z całego świata, zgodni są co do tezy, że zajęcia muzyczne mają wpływ na rozwój systemu nerwowego oraz wspierają pozytywny rozwój mózgu. Aktywne doświadczanie i zaangażowanie w tworzenie dźwięków realnie przekłada się na lepsze rezultaty w nauce. Inwestycja w zakup instrumentów czy zabawek muzycznych to autentyczne wsparcie rozwoju naszego dziecka. Badania z Northwestern University udowodniły, że aby nasz maluch w pełni wykorzystał odkrywcze korzyści płynące z muzyki, nie wystarczy tylko z nią obcować, lecz za pośrednictwem instrumentów muzycznych, żywo w niej uczestniczyć.

Instrumenty dla niemowląt - potrząsanie, grzechotanie i uderzanie!

Kiedy jest najlepszy moment na wprowadzenie muzyki w życie naszego dziecka? Im wcześniej, tym lepiej! Już nawet kobiety w ciąży przyzwyczajają maluchy do najróżniejszych, utworów czy kojących dźwięków, stymulując dziecko już na etapie prenatalnym.

Od jakich zatem zabawek muzycznych zacząć?

Idealnym pomysłem, na pierwszy instrument muzyczny dla dziecka, będą marakasy bądź dzwoneczki (janczary). Niewielkie, wydające przyjemny dźwięk, z powodzeniem zastąpią nam zwykłą grzechotkę, a przy okazji korzystnie wpłyną na sprawność manualną dziecka. Nie głupim pomysłem na instrument dla niemowlaka mogą być wielobarwne cymbałki, ukazujące różnorodność dźwięku. Nieskomplikowany w swej budowie bębenek, doskonale wprowadzi maluchy w muzyczny, rytmiczny świat.

Instrumenty muzyczne dla dzieci - wspaniała zabawa dla całej rodziny!

Tak niewiele potrzeba, aby wspólnie z dziećmi zacząć tworzyć muzykę. Do zabawy wykorzystaj instrumenty i zabawki muzyczne, bądź stwórz je samodzielnie np. sypiąc kasze do plastikowej butelki. Nic tak nie zbliża jak wspólne muzykowanie.

Śpiew, zabawy, granie na instrumentach oraz taniec, rozwijają pozytywne postawy społeczne, poczucie wspólnoty oraz odpowiedzialności. Wspierają one pozytywne relacje współżycia w rodzinie, ale przede wszystkim dostarczają ogromnie dużo radości.

Twórzcie piosenki, kombinujcie z dźwiękami, wybijajcie różne rytmy... po prostu RAZEM bawcie się muzyką...