Zabawki wodne do kąpieli, wanny i jeziora

Aktywne filtry

Dzieci bardzo lubią kąpiele w wannie. Zabawki do wody marki Yookidoo wspierają rozwój dziecka. Ich produkty kochają dzieci i rodzice. Zabawki są łatwe w obsłudze, pomagają w rozwoju.

Zabawki do kąpieli dla dzieci - wodne szaleństwo!

Kiedy nasze dziecko zaczyna siadać już samodzielnie (zazwyczaj dzieje się to około 7-8 miesiąca życia), możemy wesprzeć jego rozwój i stworzyć mu prawdziwy park wodny. Zabawki do wanny nie tylko uprzyjemnią proces samego mycia, lecz także pozytywnie wpłyną na sferę poznawczą oraz motoryczną dziecka. Niektóre maluchy uwielbiają pluskać się w wodzie, która działa na nich odprężająco, inne z kolei nie przepadają za tą codzienną czynnością. Niezależnie od tego do jakiej grupy zalicza się Twoje dziecko, zabawki do kąpieli będą idealnym rozwiązaniem. Miłośnicy wodnych przygód będą mieli przestrzeń na kreatywną zabawę a grupa tych niechętnie spędzających czas w wodzie powoli zaangażuje się w zabawę zapominając o podstawowej funkcji wieczornej kąpieli.

Zabawki do kąpieli dla niemowląt

Zabawki do wody dedykowane najmłodszej grupie powinny być przede wszystkim bezpieczne. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, z czego są wykonane zabawki i czy posiadają niezbędne atesty. Skóra niemowląt jest bardzo podatna na podrażnienia i niestety skłonna do alergii, dlatego też wybierajmy tylko zaufanych producentów.

Zabawki do kąpieli dla niemowląt nie powinny być zbyt duże. Niezwykle istotne jest, aby dziecko potrafiło swobodnie chwycić dany przedmiot w swoich małych rączkach. Idealne będą zatem wszelkie gumowe zwierzaczki, unoszące się na powierzchni wody.

Jak wybrać najlepsze zabawki do kąpieli?

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas wyboru zabawki do kąpieli powinien być wiek dziecka. Kolorowe, nieskomplikowane i proste w swej budowie powinny powędrować do niemowląt. Zabawki do kąpieli dla starszych dzieci powinny być już bardziej złożone i kreatywne. W tym wieku wyobraźnia malucha jest nieograniczona, a całe wodne systemy dodatkowo napędzą ten proces. Genialne okażą się zatem zestawy z dodatkiem najróżniejszych pojemników, gdzie maluch będzie miał możliwość przelewania, wlewania czy wylewania z nich wody. Niektóre z takich przedmiotów możemy przymocować do wanny za pomocą specjalnych gumowych przyssawek. Dzięki temu, że takie mocowanie jest tymczasowe, nie niszczymy powierzchni wanny, a nasze dziecko ma wygodny dostęp do zabawki oraz nieograniczoną przyjemność z użytkowania.